واحدهای_توزین در گوهرشناسی

- هر گرم 1000 میلی گرم و هر میلی گرم یک سوت است.

- هر گرم 1000 سوت است.

- هر مثقال برابر( 4 گرم و 608 سوت) است یعنی 4/608 گرم.

- هر قیراط برابر با 200 سوت است و هر 5 قیرایط برابر با 1 گرم است.

- هر پوینت برابر با 1/100 قیراط یا 2 میلی گرم ( 0.002 گرم) است.


- One point is equal to 1/100th of a carat. So, it follows that one point equals 2 milligrams, or 0.002 grams.

لعل طبیعی Natural Spinel

متأسفانه در سالیان اخیر، بخاطر تولیدات صنعتی کارخانجات، لعل وجهه بدی پیدا کرده است. سنگ های تولد مصنوعی و تولیدی، تولیدات ارزان قیمتی هستند که اغلب بجای سنگ های واقعی فروخته می شوند. با وجود وجهه بد لعل مصنوعی، سنگ طبیعی این گوهر، سخت، با دوام و در طیف وسیع رنگی قرار دارد. بیشتر سنگ های طبیعی لعل، هم رنگ یاقوت و سافایر هستند، و اغلب این سنگ بجای این گوهرها، اشتباه گرفته می شود. علاوه بر این رنگ ها، لعل به صورت طبیعی به رنگ صورتی، بنفش و نارنجی یافت می شود. هرچند رنگ سبز به شدت نایاب است، به انداره بی رنگی یک سنگ گوهری. محبوب ترین رنگ این گوهر، صورتی تند است که تنها در معادن برمه یافت می شود. بخاطر اینکه لعل یکی از سخت ترین و با دوام ترین سنگ های گوهری است، برای هر نوع از جواهرات مناسب است. حلقه ها و دستبندهای ساخته شده از لعل دارای عمر مفید بالایی هستند.

ساعت زنانه آئورا پیاژه Piaget Ladies Aura

شرکت ساعت سازی پیاژه مدل آئورا را در سال 1990 معرفی کرد که فورا به یک نماد تجاری تبدیل شد. این ساعت همراه با 277 قطعه الماس در مجموع به وزن 71 قیراط به بازار آمد. هر قطعه الماس برای محل مخصوص خود در ساعت بوسیله دست برش داده شده است. این ساعت به تعداد محدود روانه بازار شده است، که در حراجی ها دارای قیمت های بالایی هستند. از سال 2014 سه مدل از این ساعت به قیمت 365، 378 و 384 هزاردلار در حراجی کریستیز بفروش رفته است.

برای بسیاری، تصور قیمت هایی که برای سنگ های قیمتی در حراجی ها پرداخته می شود غیرقابل تصور است. میلیون ها میلیون دلار. قیمت هایی که بیشتر از درآمد سالیانه بسیاری از کشورهاست. ما یک راه جالب برای مقایسه قیمت های پرداختی برای سنگ های گوهری داریم.

ظرفیت محدود است.
شروع کلاس 13 آبان

- مدرس: سرکار خانم بنفشه همتی

مجموع بازدید کنندگان
13307
بازدید کنندگان امروز
155
بازدیدکنندگان دیروز
263
بازدید کنندگان هفته گذشته
1078